Паскалри, Ласло

Негово Високопреосвещенство кардинал Ласло Паскалри (Hung. László Paskai), (б. 08 Май 1927, Сегед, Унгария). Унгарският кардинал. Титулярен епископ Bavagalyany и апостолска Администратор 2 март, 1978 г. до 31 март 1979 г. епископ на Веспрем, тъй като на 31 март 1979 г. на 5 април 1982 г. обувката протосингел архиепископ от 5 април 1982 г. до 3 март 1987 г. архиепископ на Естергом на 3 март 1987 г. до 31 май, 1993 г. архиепископ Естергом-Будапеща от 31 май 1993 до 7 декември 2002 г., предстоятел на Унгария от 03 март 1987 до 7 декември 2002 г. кардинал-жрец с титлата на църквата на Св Тереза ​​Ал Корсо д'Италия на 28 юни 1988 г.

католическата енциклопедия. EdwART. 2011.