Патриаршията на Западна Индия

Историята на откриването на испанската мисия Америка patriarhataPosle в тази част на света е взето на специално значение. През 1524 г. папа Лео създава титлата "Патриарх на Западна Индия" за испански духовници. През 1572 г. този дял е бил свързан с позицията на испанската армия Върховния Kaplan и остана изключително знак на уважение. През 1644 г. патриархът получава определена (много ограничена) юрисдикция в Америка. През 1891 г. титлата патриарх е прехвърлена на архиепископа на Толедо (предстоятел на Испания), но през 1920 г. се връща в архиерейски наместник на армията (чието местожителство е в Мадрид). PatriarhiEsteban Габриел Merino (02 септември, 1530 г. - 28 юли 1535) Nifio Фернандо де Гевара (08 октомври, 1546 - 16 Септември, 1552) и ми Педро де Контрерас (15 Януари - 7 декември, 1591) Хуан Гузман (15 ноември 1602-1605) Хуан Баутиста Atsevedo Муньос (16 яну 1606 - 8 юни, 1608 г.) Педро Мансо (10 ное 1608 - 1 609) Диего Гусман де Haros (14 май - 18 април 1616) Андрес Pahecho (06 октомври 1625 - 7 aperlya 1626) Карлос Борха Ketellas и Понсе де Леон ( 03 октомври 1708 -8 август 1733) Буенавентура Cordoba Еспинола де ла Kerede (6 април, 1761 - 6-ти май, 1777) Frasisko Хавиер Делгадо Benegas (30 март, 1778 - 10 декември 1780 г.) Каетано Adsor минималистичната с (25 Февруари - 12 юли 1782) Мануел Буенавентура Firueroa Barrero (1 окт 1782 - 3 април 1783 г.) Антонио Sentmanat и Kstella (25 юни 1784 - 14 Април 1806) Рамон Хосе Ark (26 Август 1806 - 10 Юли 1815) Francisco Antonio Tserbian Wald (10 юли 1815 - 10 февруари 1820) Антонио Алла сесия (19 септември 1820 - 1842 г.) Антонио Posada Рубин де Tselis (17-ти декември 1847 - 22 ноември, 1851 г.) Томас Иглесиас Barkones (28 ноември 1851 г. - 09 май 1874) Франсиско де Паула Бенавидес и Наварете (5 юли 1875 - 13-ти май, 1881) Хосе Морено и Мейсън (18 ноември 1881 - 27 март 1885) и Мигел Пая Рико (7 юни 1886 - 02 декември, 1891 г.) Антолин Monestsillo и Visio (1892- 1897) Kiriako Мария Санча и Гервасио (24 март 1898 г. - 28 фев 1909) Грегорио Мария Агире и Гарсия (29 Април 1909 - 10 Окт 1913) Victoriano Guisasola и Менендес (от 1 януари, 1914 г. - 02 Септември 1920) Хайме Кардона и Екскурзии (9 декември 1920 - 06 януари 1923 г.) Джулиан де Диего Гарсия Alkolea (27-ми юли, 1923 - 08 октомври 1925 г.), Франсиско Муньос д Izkuierdo (14 Дек 1925 - 18 апр, 1930) Раймондо Перес и Родригес (30 юни 1930 - 28 януари, 1937) вакантен 1937- 1946Leopoldo Ао и Гаре (21-ви юли 1946 - 31 юли, 1963 г.) вакантен 1963-

католическата енциклопедия.EdwART. 2011.