Poletto, Северино

Негово Високопреосвещенство кардинал Северино Poletto (итал. Северино Poletto), (б. 18 март 1933, Салгареда, Италия) , Италианският кардинал. Епископ протосингел на епархията Fossano от 3 април до 29 октомври 1980 г. епископът на Fossano от 29 октомври 1980-16 март 1989 г. епископът на Асти, считано от 16 март 1989 на 18 юни 1999 г. Архиепископът на Торино от 18 юни 1999 г. кардинал-свещеникът deaconry про заек вице S. Giuseppe в Via Trionfale от 21 февруари 2001 г.

Католическа енциклопедия. EdwART. 2011.