Поджи Луиджи

Негово Високопреосвещенство кардинал Луиджи Poggio (италиански Луиджи Поджи.), (Роден 25-ти Ноември 1917, Пиаченца, Италия.) - италиански curial кардинал и Ватикана дипломация. Титулярен архиепископ Forontoniany на 3 април, 1965 г. Апостолическия Делегат за Централна Африка 3 април, 1965 до 31 октомври 1966 г. Про-нунций в Камерун от 31 Окт 1966 до 21 май 1969 г. про-нунций в Габон от 31 октомври 1967 г. до 21 май 1969 Pro -nuntsy в колата от ноември 4, 1967-21 май 1969 г. нунций в Перу от 21 май 1969-1 август 1973 г. нунций в Италия от 19 април 1986 г. до 9 април 1992 г. длъжността. Архивист и и. за. Библиотекар на римокатолическата църква от 09 април 1992 до 26 ноември 1994 г. архивист и библиотекар на Римската църква от ноември 26, 1994-7 март 1998 г. кардинал-дякон с deaconry S. Maria в Domnica от 26 ноември 1994-24 февруари 2005 г. кардинал-дяконът с 26 февруари 2002 г. 24 февруари 2005 г. издигната в кардинал-жрец с титлата на църквата S. Лоренцо в Lucina от 24 февруари 2005 г.

католическата енциклопедия. EdwART. 2011.