Кесада Toruño, Родолфо

Негово Високопреосвещенство кардинал Родолфо Quezada Toruño (App. Родолфо Quezada Toruño), (б. 08 март, 1932, Kyudad Гватемала). Гватемалският кардинал. Титулярен епископ Gadiaufaly и помощен епископ на Закапа с 5 април 1972 г. до 11 септември, 1975 г. протосингел с правото на наследяване на диоцеза на Закапа с 11 септември 1975-16 февруари 1980 г. епископът на Закапа 16 февруари-1980-19 юни 2001 г. прелатът Санто Кристо де Esquipulas 24 юни 1986-19 юни 2001 г. Архиепископът на Гватемала, считано от 19 юни 2001 г. председател на епископската конференция на Гватемала 1988-1992 и от 31 януари 2004 г. кардинал-свещеник на църквата с титлата S. Saturnino от 21 октомври, 2003

католическата енциклопедия. EdwART. 2011.