Rigali, Джъстин Франсис

Негово Високопреосвещенство кардинал Франсис Джъстин Rigali (инж. Джъстин Франсис Rigali), (б. 19 април 1935, Лос Анджелис, САЩ). Американският кардинал, куриерски деец и ватикански дипломат. Титулярен епископ Bolzeny от 8 юни, 1985 г. до 25 януари 1994 г. Председателят на Папския духовна академия от 8 юни 1985 г. до 21 декември 1989 г. секретар на Конгрегацията за епископите от 21 декември, 1989 до 25 януари 1994 г. Секретарят на Колегията на кардиналите от 2 януари, 1990 до 25 януари 1994 г. . Архиепископът на Сейнт Луис от 25 яну 1994 до 15 юли 2003 г. архиепископ Филаделфия на 15 юли 2003 г. кардинал-жрец с титлата S. Приска църква от 21 Окт, 2003 г.

католическата енциклопедия. EdwART. 2011.