Saldarini, Джовани

Негово Високопреосвещенство кардинал Джовани Saldarini (итал. Giovanni Saldarini), (б. 11 декември 1924, Канту, Италия). Италианският кардинал. Титуляра Bishop Gaudyaby и спомагателни епископ на Милано от 10 1984 ноември до 31 януари 1989 г. архиепископ Торино, считано от 31 януари 1989 г. и 19 юни 1999 г. кардинална жрец с заглавието на църквата Sacro Cuore ди Gesù на Castro Pretorio 28 юни 1991

Католическата Енциклопедия , EdwART. 2011.